Autorzy

GrzegorzUrban

Agencja Metamarketing ma swoje korzenie w firmie CBC Polska, zajmującej się doradztwem w zakresie marketingu, public relations i komercyjnego wykorzystania internetu , która prowadziła projekty i treningi między innymi dla BRE Bank, PKN Orlen, DaimlerChrysler, Infor, PWN , A.T. Kearney a także miasta Bielsko Biala.

Projekty doradcze w zakresie generowania popytu prowadzi: 

Grzegorz Urban

Ekspert ds. projektów generowania popytu i automatyzacji marketingu oraz zarządzania przychodami.

Od 1998 roku doradza firmom w zakresie komercyjnego wykorzystania internetu. Posiada doświadczenie z wielu branż, firm różnej wielkości oraz rynków B2B i B2C w tym jako szef marketingu w UPS Polska odpowiedzialny za skrojone ma miarę taktyki sprzedażowe, programy leadowe, biznesplanowanie oraz zarządzanie przychodami. Wcześniej wprowadzał ofertę mobilnego internetu Blueconnect na ryku B2C w T-Mobile (Era). Prowadził interaktywną agencję reklamową oraz był odpowiedzialny za marketing portalu Onet.pl.  Absolwent studiów MBA Akademii im. Leona Koźmińskiego.

Jako Dyrektor Marketingu i Zarządzania Przychodami w UPS Polska, oddziału największej na świecie firmy logistycznej, w 2009 roku osiągnął pierwsze miejsce w świecie wśród kluczowych krajów UPS, w 2010 pierwsze miejsce w Zarządzaniu Przychodami w regionie EMEA , w 2011 pierwsze miejsce spośród wszystkich krajów regionu EMEA. Prowadził szereg kampanii generowania popytu nastawionych na różne segmenty rynku np.: „Wsparcie Sprzedaży Produktów Eksportowych” (kampania wygenerowała 100% wzrostu przychodów), „Małe i średnie przedsiębiorstwa” (kampania wygenerowała ponad 500 000 dolarów przychodu w ciągu 6 miesięcy),  projekty dla sektora Healthcare i pozysk największych klientów w branży B2C. Odpowiadał za przychody ponad 1 mld zł rocznie.

Jako Zastępca Kierownika Marketingu w T-Mobile (wcześniej Era) odpowiedzialny za wprowadzenie usługi mobilnego dostępu do internetu blueconnect na rynek B2C oraz wprowadzenie usługi „Internet w telefonie”. Ponad 350% wzrostu sprzedaży abonamentów blueconnect  rok do roku.

Jako Dyrektor Zarządzający Departamentem Nowych Mediów w Platformie Mediowej Point Group zarządzał interaktywną agencją reklamową i prowadził projekty internetowe między innymi dla takich marek jak Adidas, Nike. Prowadził pierwsze w Polsce projekty społecznościowe w internecie.

Jako Kierownik Marketingu Onet.pl współtworzył największy polski portal internetowy i wprowadzał go do świadomości publicznej przez pierwsze kampanie reklamowej.